Kā pārvest mājās ārzemēs mirušu tuvinieku?

Cik maksā mirušā repatriācija uz Latviju?

Lai mājās pa sauszemi pārvestu mirušo no Anglijas, par transportēšanu būs jāmaksā ap 1800 – 3000 eiro. Zviedrija ap 1400 – 3000 eiro, Dānija ap 1500 – 2500 eiro, Vācija ap 1500 – 2500 eiro, Somija ap 1200 – 2000 eiro. Savukārt vedot mirstīgās atliekas, piemēram, ar lidmašīnu, būs jāapmaksā vairāki secīgi posmi – jāmeklē apbedīšanas birojs, kas mirušo iezārkos, tad viņš būs jāaizved līdz lidmašīnai, jāapmaksā arī pats lidojums, mirušā saņemšana lidostā utt.

Piemēram, no Latvijas uz Uzbekistānu par transportēšanu ar lidmašīnu būs jāmaksā ap 1900 – 3200 eiro, bet uz Armēniju ap 1800 – 2400 eiro.  Savukārt, piemēram, mirušās personas repatriācija no tūristu atpūtas vietas Marmarisa, Turcija uz Latviju ar lidmašīnu izmaksās 2200 – 3400 eiro, bet no Valensijas, Spānijas uz Rīgu, Latviju repatriācijas izmaksas sastādīs ap 4500 – 6500 eiro.

Ja mirušais jāatgādā mājās no cita kontinenta, kur ceļš pa sauszemi nav iespējams, izdevumi būs krietni lielāki – tie var būt pat vairāki desmiti tūkstošu eiro.

Kas notiek, ja nav naudas mirušā atgādāšanai uz Latviju?

Ja piederīgajiem tomēr neizdodas rast līdzekļus mirstīgo atlieku vai pīšļu pārvešanai uz Latviju, mirušais var tikt apglabāta ārvalstī, kur par to samaksā konkrētās valsts sociālās nodrošināšanas iestāde. Šādā gadījumā piederīgajiem pēc tam tiek sniegta informācija par apbedījuma atrašanās vietu.

! Ceļojot pa Eiropu, noteikti ņemiet līdzi Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), kura sniedz Latvijas iedzīvotājiem iespējas saņemt apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo medicīnisko palīdzību ES un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs un Šveicē, maksājot attiecīgajā valstī noteikto pacienta iemaksu. Tomēr jāatceras, ka EVAK sedz izmaksas tikai tajās ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts garantētos medicīnas pakalpojumus un neparedz repatriācijas izdevumu segšanu.

UZZIŅA:

Nacionālā Apbedīšanas Dienesta adrese: Bruņinieku iela 151, Rīgā, LV-1003; diennakts dežūr­tālrunis ārkārtas situācijās (nāves gadījumos) +37126335928; e-pasts: info@nad.lv (steidzamos gadījumos) vai info@repatriacija.lv.

Nacionālais Apbedīšanas Dienests
National Funeral Service
Национальная Похоронная Служба

www.nad.lv ||
www.repatriacija.lv ||
www.repatriation.lv||
www.humanrepatriation.eu ||
www.humanrepatriation.com